• Data. 2025 m. sausio 30, 31 d., vasario 7 d.(10.00–17.00 val.)
  • Tikslinė grupė. Vietos ir regionų valdžios institucijos:
    – Miestų valdytojai ir planuotojai
    – Tvarumo vadybininkai
    – Skaitmeninimo ir išmaniųjų miestų ekspertai
    – Inovacijų vadovai
    – Duomenų valdytojai
    – IRT vadybininkai
    – Tarptautinių reikalų vadovai
    – Finansavimo vadybininkai
  • Plėtojami gebėjimai. Kompetencijų apie Europos bendruomenių sąmoningumo ir pasirengimo skaitmeninimui didinimą.
  • Trukmė. 24 akademinių valandų.
  • Vieta. Nuotoliniu būdu „MS TEAMS“.
  • Veiklos forma – mokymai.
  • Mokymai vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

Aprašas

Siekiant sustiprinti vietos ir regionų valdžios institucijų pažangius skaitmeninius gebėjimus, pagal Vietos ir regionų skaitmeninių rodiklių sistemą (LORDI) sukurtas LORDIMAS įrankis. Ši transformacinė skaitmeninės brandos vertinimo priemonė yra bendradarbiavimo su Living-in.EU rezultatas. LORDIMAS įgalina vietos ir regionų valdžios institucijas visoje Europoje įvertinti savo skaitmeninę pažangą, skatinti atvirą dalijimąsi duomenimis ir veiksmingesnį valdymą.

LORDIMAS – nemokama ir interaktyvi priemonė, kurioje skaitmeninis kraštovaizdis suskirstytas į septynias dalis, vadovaujantis 29 vietos ir regionų skaitmeniniais rodikliais. Įrankis suteikia vietos valdžios institucijoms ir duomenų valdytojams galimybę įvertinti savo skaitmeninę brandą ir gauti prieigą prie neįkainojamų įžvalgų. LORDIMAS išsiskiria dinamišku pobūdžiu, leidžiančiu valdžios institucijoms peržiūrėti ir atnaujinti savo duomenis, užtikrinant, kad jie atitiktų kintančius iššūkius ir poreikius. Įrankis išsiskiria savo unikalia galimybe leisti valdžios institucijoms sutelkti dėmesį į konkrečius skaitmeninius tikslus, atsisakant bendrų skaitmeninių planų ir užtikrinant pagrindinių išmaniojo miesto ir duomenų strategijos koncepcijų suderinamumą.

Mokymosi struktūra

Trumpas aprašymas. Per skaitmeninio potencialo didinimą bei skaitmeninių įrankių naudojimą siekiama proveržio įgyvendinant ES Žaliojo kurso tikslus. Mokymai skirti susipažinti su LORDIMAS įrankiu, pradėti planuoti savo skaitmeninę strategiją su LORDIMAS ir parengti savo skaitmeninimo veiksmų planą.

  • trijų dienų mokymuose susipažinsite su skaitmenizavimo galimybėmis bei privalumais vietos ir regionų valdžios institucijoms.
  • Susipažinsite su LORDIMAS įrankio galimybėmis.
  • Suprasite su atvirų duomenų platformos ir duomenų erdvėmis.

Mokymų turinys

Mokymų metu bus aptariamos šios temos:

  • Žaliasis Europos kursas, jo taikymo principai bei būdai
  • skaitmeninės brandos vertinimas naudojant LORDIMAS įrankį
  • atvirų duomenų platformos ir duomenų erdvės

Tikslai

  • Kiekviena mokymų diena turi savo suformuluotus tikslus pateiktus prie kiekvienos dienos sesijos aprašymo.

Mokymų temos

1 diena:

1 etapas – PLANAVIMO ETAPAS (Skaitmenizavimo galimybės)
1. Dekarbonizacijos tikslų siekimas naudojant vietinius skaitmeninius dvynius. (Pranešėjas: Eugenia Mansutti – Eurocities)
2. Savo skaitmeninės brandos vertinimas naudojant LORDIMAS. (Pranešėjas: Paresa Markianidou – Technopolis)
3. Skaitmeninimo veiksmų plano rengimas. (Pranešėjas: Douwe Schoondorp – Deloitte)
4. Pažintis su ES pritaikytais viešųjų pirkimų šablonais. (Pranešėjas: Eliana Gerardi – Intellera)

Sesijos aprašymas: Šioje sesijoje sužinosite, kaip atskleisti skaitmeninimo potencialą siekiant ES žaliojo kurso tikslų, pradėti planuoti savo skaitmeninę strategiją su LORDIMAS ir parengti savo skaitmeninimo veiksmų planą.

Sesijos tikslai:
– Sužinosite apie ES „Žaliojo kurso“ misijos tikslus ir kaip miestai gali dalyvauti.
– Sužinosite, kokius išteklius ir naudą jūsų miestui gali suteikti iniciatyva „Net Zero Cities“.
– Suprasite prisijungimo procesą ir gaukite konkrečių patarimų imtis veiksmų, kad galėtumėte nedelsiant įsitraukti.
– Sužinosite, kaip įvertinti savo skaitmeninį pasirengimą naudojant įrankį LORDIMAS.
– Keisitės informacija su kolegomis ir mokykitės geriausios praktikos, kad įvertintumėte ir padidintumėte savo skaitmeninę brandą.
– Sužinosite, kaip įgyvendinti ES metodiką, kad nustatytumėte savo skaitmeninimo veiksmų planą.
– Nustatysite savo skaitmeninimo veiksmų plano spragas ir kaip jas galima užpildyti naudojant ES pritaikytus viešųjų pirkimų šablonus.

2 diena:

2 etapas – PASIRENGIMO ETAPAS (Skaitmeniniai dvyniai)

1. Atvirų duomenų platformos ir duomenų erdvės: vietos skaitmeninių dvynių pagrindas. (Pranešėjas: Michael Mulquin – OASC)
2. Mano atviros etaloninės architektūros kūrimas pasitelkiant minimalius sąveikumo mechanizmus (Pranešėjas: Michael Mulquin – OASC)
3. ES vietos skaitmeninių dvynių priemonių rinkinio paslaugos ir ištekliai išmanioms bendruomenėms. (Pranešėjas: Patricia Tamarit – Libelium)

Sesijos aprašymas: Šioje sesijoje sužinosite apie infrastruktūrą, kurios reikia norint įgyvendinti skaitmeninimo veiksmų planą ir galiausiai vietos skaitmeninį dvynį, pasitelkiant turimus minimalius sąveikumo mechanizmus, taip pat atvirojo kodo priemones, kurias galima rasti ES vietos skaitmeninių dvynių priemonių rinkinyje.

Sesijos tikslai:
– Suprasite atvirų ir dalijimosi duomenų, kurie yra jūsų duomenų infrastruktūros pagrindas, svarbą.
– Sužinosite, kaip įgyvendinti atvirų duomenų platformas ir duomenų erdves pasitelkiant atvirą etaloninę architektūrą, paremtą minimaliais sąveikumo mechanizmais.
– Sužinosite, kokias atvirojo kodo priemones galima rasti ES vietinių skaitmeninių dvynių priemonių rinkinyje.

3 diena:

3 etapas – ĮGALINIMO ETAPAS (parama ir bendradarbiavimo tinklai)

1. Living-in.EU: dalijimosi žiniomis, kuruojamų išteklių ir pritaikomų sprendimų vartai. (pranešėjas: Ana Georgieva – Eurocities, Gabriela Ruseva – Eurocities, Viviana Demonte – Eurocities, Rodolphe Doité – ERRIN, Danae Pantelide – ENoLL, Sophie Meszaros – OASC)
2. ES finansavimo galimybės jūsų skaitmeninei strategijai įgyvendinti. (Pranešėjas: Ignacio Garcia Vega – Serendipity)

Sesijos aprašymas: Šioje sesijoje vietos ir regionų valdžios institucijos sužinos, kaip „Living-in.EU“ bendruomenė ir tinklas gali padėti joms pereiti prie skaitmeninių ir ekologiškų technologijų dalijantis žiniomis, atrandant ES išteklius ir priemones bei keičiantis informacija su ES kolegomis.
Be to, sužinosite apie turimas finansavimo galimybes ir kaip teikti paraiškas bei jomis pasinaudoti.

Sesijos tikslai:
– Sužinosite, kaip prisidėti prie „Living-in.EU“ mokymosi bendruomenės, prisijungdami prie teisinės, techninės, stebėsenos ir vertinimo, švietimo ir gebėjimų stiprinimo bei finansinės darbo grupių.
– Sužinosite, kaip naudotis bendruomenės sukurtais darbo grupių ištekliais, tokiais kaip LORDIMAS, ir kaip galite dalyvauti juos kuriant ateityje.
– Gilinkitės į kiekvienos darbo grupės veiklą ir prisijunkite prie tos darbo grupės, kuri atitinka jūsų poreikius ir kompetenciją.
– Atrasite finansavimo galimybes ES lygmeniu ir sužinokite, kaip teikti paraiškas ir rengti