Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo atstovai, kartu su partneriais, ir toliau tęsia vizitus savivaldybėse, kur tinklo veiklos pristatomos politikos, savivaldybių ir verslo atstovams.

Diskusijas „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“ kartu su partneriais organizuoja tinklo koordinatorius Lietuvos energetikos institutas. 2023 m. birželio 13 d. tinklo veiklos pristatytos Anykščiuose. Renginyje dalyvavo Anykščių, Molėtų, Utenos rajonų ir Visagino savivaldybių atstovai, savivaldybių klimato neutralumo koordinatoriai, savivaldybių įmonių vadovai.

Sveikinimo žodžius tarė Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis ir Molėtų rajono savivaldybės meras Saulius Jauneika.

Kaip pristatė Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo koordinatorius Romualdas Petraitis, Nacionalinis tinklas vystys Žaliųjų savivaldybių iniciatyvą, koordinuojamas Lietuvos energetikos instituto. Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo dalyviai: savivaldybės, Lietuvos savivaldybių asociacija, suinteresuotos ministerijos, mokslo ir studijų institucijos, verslo asociacijos, bendruomeninės organizacijos. Ši iniciatyva yra atvira visiems norintiems prisijungti.

Nacionalinis tinklas, kartu su nacionalinės ir vietos valdžios institucijomis suteiks papildomų galimybių koordinavimui ir gerosios patirties mainams, kaip remiantis geriausia patirtimi spręsti bendrus uždavinius. Dalinsis gerąja patirtimi, organizuos renginius, mokymus, teiks konsultacijas ir ekspertinę pagalbą. Nacionalinis tinklas glaudžiai bendradarbiaus su Europos Komisija ir misijų platforma, siekiant užtikrinti, kad horizontalusis misijos metodas plėtotų konkretų sektorių bendradarbiavimą visais lygmenimis.

Renginio metu pranešimus skaitė Lietuvos energetikos instituto atstovai dr. Rolandas Urbonas, dr. Rimantas Bakas ir dr. Virginijus Radziukynas. Taip pat Smart Energy DIH direktorius Tadas Kubilius, Lietuvos inovacijų centro, Inovacijų paramos paslaugų departamento vadovas dr. Artūras Jakubavičius, KTU Aplinkos inžinerijos instituto docentė dr. Inga Gurauskienė.

Po pranešimų sesijos vyko savivaldybių atstovų ir savivaldybių įmonių vadovų diskusija apie iššūkius ir lūkesčius einant klimato neutralumo link.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This field is required.

This field is required.