2023 m. balandžio 28 d., Plungėje vyko konferencija „Žaliosios savivaldybės – mitas ar realybė?“ subūrusi politikos, savivaldybių, verslo ir mokslo lyderius diskusijai, kaip pasiekti, kad savivaldybės taptų draugiškomis aplinkai ir žmonėms vieta.

Sveikinimo žodį tarė Audrius Klišonis, Plungės rajono savivaldybės meras, pasidžiaugęs, jog konferencija vyksta būtent Plungėje, kuri pirmoji prisijungė prie Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo. Iš viso prie šios iniciatyvos šiuo metu yra prisijungusios 16 savivaldybių. Susidomėjimą iš viso parodė 24 savivaldybės.

Pirmą susitikimo pranešimą skaitė Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovė Gabriela Kuštan, aptarusi Žaliuosius Europos ir Lietuvos tikslus ir pristačiusi Europos miestų iniciatyvą, kaip vieną iš ES sanglaudos politikos instrumentų. Vėliau LEI direktoriaus pavaduotojas dr. Rolandas Urbonas savo pranešime „Savivaldybių dalyvavimas ES tarptautinėse programose“ pristatė galimybes teikti paraiškas ES finansavimui gauti.

Pirmą renginio dalį užbaigė Tado Kubiliaus, Smart Energy DIH direktoriaus pranešimas apie verslo vaidmenį plėtojant žaliąsias savivaldybes ir skaitmeninių inovacijų centrų pagalbą šioje plėtroje.

Antroje renginio dalyje savo veiklą ir paslaugas pristatė verslo atstovai iš Energy Advice, Solitek ir Viessman įmonių. Energy Advice direktorius dr. Vytautas Šiožinys pasiūlė savivaldybėms kaip energetinių sąnaudų mažinimui galima pasitelkti dirbtinį intelektą, kuris itin svarbus neutralių klimatui miestų koncepcijos įgyvendinimui. Solitek direktorius dr. Julius Denafas pristatė kuriamas saulės modulių mobilias elektromobilių įkrovos stoteles su integruotomis kaupimo baterijomis, o Viessman atstovas Andrius Končius aptarė idėjas CO2 mažinimui: elektrinius ir hibridinius katilus, saulės ledo kaupiklio technologiją, šilumos siurblius, terminius saulės kolektorius.

Pranešimų sesiją užbaigė Lusety įkūrėjo Giedriaus Kalvaičio pranešimas apie išmanius apšvietimo sprendimus, mažinančius išlaidas elektros energijai.

Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis baigiamojo žodžio metu aptarė kylančius iššūkius ir lūkesčius, galimas Plungėje diegti naujas technologijas, padėkojo atvykusiems, Lietuvos energetikos instituto direktoriaus pavaduotojui dr. Rolandui Urbonui užsiminė apie ateities bendrus projektus. Rietavo administracijos direktorius akcentavo, jog mažoms savivaldybėms norint gauti paramą – reikia kažkuo sudominti investuotojus, o tam gali padėti konferencijoje dalyvių siūlyti sprendimai.

Konferencijos pabaigoje vyko trumpa diskusija apie diegiamas inovacijas ir galimas partnerystes. Diskusiją moderavo Romualdas Petraitis, Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo koordinatorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This field is required.

This field is required.