Liepos 19 d. Trakų rajone įvyko paskutinis šią vasarą Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo renginys. Renginyje dalyvavo Vilniaus miesto, Trakų, Vilniaus, Ukmergės rajonų savivaldybių atstovai, savivaldybių įmonių vadovai. Susirinkusius pasveikino tinklo koordinatorius Romualdas Petraitis, Trakų meras Andrius Šatevičius ir Ukmergės rajono meras Darius Varnas, taip pat pristatę savo savivaldybėse priimamus žaliuosius sprendimus.

Renginyje pristatyti pranešimai apie galimybes dalyvauti ES tarptautinėse programose, naujas technologijas energijos vartotojo infrastruktūroje, ES miestų misiją, išmaniąsias technologijas ir dirvožemį bei ekosistemines paslaugas.

Kaip pristato Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo koordinatorius Romualdas Petraitis, tinklas klimato kaitos iššūkius bei Europos Komisijos nustatytą žaliąjį kursą padės paversti galimybėmis. Be to, jis suteiks reikiamos informacijos, susijusios su skirtingomis Europos Sąjungos finansavimo programomis, skirtomis padėti šalims ir jų regionams prisitaikyti prie klimato kaitos ir naujos realybės, kurioje ypač svarbus tvarumas ir žalieji sprendimai. Prie tinklo jau yra prisijungusi 22 Lietuvos savivaldybė.