Pastaraisiais metais vykstant intensyviems demografiniams pokyčiams, daugelyje Lietuvos savivaldybių mažėja gyventojų, visuomenė sensta, o savivaldybėms vis sudėtingiau užtikrinti efektyvų ir kokybišką viešųjų paslaugų teikimą. Atsižvelgdamos į poreikį bendrai spręsti keturioms savivaldybėms aktualius iššūkius, Jurbarko rajono, Pagėgių, Šilalės rajono ir Tauragės rajono savivaldybės suvienijo jėgas ir įgyvendino pirmąją Lietuvoje funkcinės zonos iniciatyvą Tauragė+, kurios rezultatai aptarti Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) ir viešosios įstaigos „Žaliasis regionas“ organizuotoje konferencijoje.

Jurbarke vykusiame renginyje, subūrusiame verslo ir viešojo sektoriaus atstovus, pristatyta, kaip Tauragės regiono savivaldybės, siekdamos užtikrinti efektyvesnį gyventojų poreikius atitinkančių viešųjų paslaugų prieinamumą piliečiams ir pritraukti investicijas, po ilgų diskusijų parengė ir savivaldybių tarybose patvirtino bendrų veiksmų strategiją, tokiu būdu suformuodamos bendradarbiavimu ir partneryste grįstą funkcinę zoną Tauragė+.

Renginyje skirtas dėmesys apžvelgti Tauragės regiono bendradarbiavimo patirtį, aptarti partnerystės svarbą ieškant efektyvesnių būdų teikti viešąsias paslaugas, pasidalinta iššūkiais, su kuriais teko susidurti įgyvendinant bendrus funkcinės zonos veiksmus.

Vykdant funkcinės zonos bendrų veiksmų strategiją, sukurta vieninga Jurbarko rajono, Pagėgių, Šilalės rajono ir Tauragės rajono savivaldybes apimanti viešojo transporto sistema, sudaranti galimybę visose regiono savivaldybėse keliauti vienu bilietu už tą pačią kainą, įdiegtas elektroninis bilietas ir maršrutų planavimo įrankiai, įsteigta bendras iniciatyvas įgyvendinanti įstaiga „Žaliasis regionas“. Visų keturių savivaldybių pastangomis išplėtota viešojo transporto infrastruktūra – rekonstruotos autobusų stotys Jurbarke ir Pagėgiuose, įsigyti 6 elektriniai autobusai, o autobusų maršrutai ir grafikai toliau tobulinami, kad susisiekimas regione taptų dar patrauklesnis bei patogesnis tiek jo gyventojams, tiek svečiams.

„Įgyvendinant šį projektą teko priimti drąsius sprendimus, surasti naujus projekto įgyvendinimo mechanizmus. Pozityvumas, gera valia, visų geranoriškas, atviras požiūris ir partnerystė padėjo įveikti iššūkius bei pasiekti rezultatus, dėl kurių Tauragės regionas tapo labiau žinomu ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų“, – konferencijoje kalbėjo CPVA direktorė Lidija Kašubienė.

Ieškant būdų, kaip efektyviau teikti viešąsias paslaugas ir vystyti reikalingą infrastruktūrą, buvo ne tik sukurtas ir išbandytas bendradarbiavimo funkcinėse zonose modelis, bet ir patobulinta Europos Sąjungos fondų administravimo sistema. CPVA, pirmąkart administravusi projektą, kuriame veiktų net 4 savivaldybės, skirtingi partneriai ir veiklos sritys, neslėpė, kad ši patirtis organizacijai leido pažvelgti į projektų įgyvendinimą ir projektų administravimo taisykles kitomis akimis, plėsti kompetencijos ribas, mokytis ir augti.

Šiuo metu savivaldybės jau dėlioja pamatus tolesniam tarpusavio bendradarbiavimui –  įgyvendinami bendri veiksmai verslo sąlygų gerinimo, turizmo plėtros, nuotekų dumblo tvarkymo, visuomenės sveikatos stiprinimo srityse. Veikimas kartu ir išvien, tikimasi, prisidės prie efektyvesnio viešųjų paslaugų teikimo gyventojams, sudarys prielaidas kurtis bei plėtotis verslui ir įkvėps kitus Lietuvos regionus sekti šiuo pasiteisinusiu pavyzdžiu.

Funkcinės zonos Tauragė+ bandomoji iniciatyva yra dalis CPVA kartu su Vidaus reikalų ministerija įgyvendinamo Europos Sąjungos investicijų projekto „Regionų tvarios plėtros planavimo ir įgyvendinimo efektyvumo didinimas“, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This field is required.

This field is required.