2023 metų pradžioje įsikūręs Žaliųjų savivaldybių nacionalinis tinklas plečia tarptautinį bendradarbiavimą. Rugsėjo mėn. Lietuvos Respublikos Seime kartu su Stambulo metropolio savivaldybe rengtas renginys sudaro neribotas galimybes bendradarbiavimui net tik su Stambulo, bet ir visos Turkijos savivaldybėmis. Stambulo metropolio savivaldybė rengia svarbų strateginį dokumentą „Tvarios energetikos ir klimato srities veiksmų planas”, skirtą kovai su klimato kaita. Tikimasi, jog Stambulo savivaldybės ir Lietuvos Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo klimato bei aplinkos ekspertų bendradarbiavimas prisidės siekiant iškeltų tvarumo ir klimato neutralumo tikslų.

2023 metų liepos mėn. taip pat pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su „Smart City Expo“ pasauliniu kongresu (Smart City Expo World Congress), kuri atveria naujas galimybes įsitraukti į tarptautinį žaliųjų miestų ir savivaldybių tinklą. „Smart City Expo“ pasaulinis kongresas yra didžiausias ir įtakingiausias pasaulyje miesto inovacijų renginys. Kongresas sujungia lyderius iš novatoriškiausių miestų, vyriausybių ir organizacijų, kad miestai judėtų geresnės ateities link. Nors miestų laukiantys iššūkiai tebėra didžiuliai, nauja paradigma keičia miestų planavimą: bendradarbiavimas, etiškos technologijos, bendrasis gėris, jautrumas aplinkai ir žmonių poreikiai yra visų miestų, siekiančių klimato neutralumo, darbotvarkių centre.

„Smart City Expo 2023“, kuris vyks lapkričio 7-9 dienomis Barselonoje, bus didžiausia iki šiol vykęs renginys ir parodys pasauliui išmaniuosius sprendimus, formuojančius šią naują išmaniųjų ir žaliųjų miestų erą – tuos, kurie šiuo metu padeda miestams klestėti ir kuria saugesnes, žalesnes ir efektyvesnes miestų erdves. Lietuvos energetikos instituto direktoriaus pavaduotojas dr. Rolandas Urbonas ir Lietuvos Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo koordinatorius Romualdas Petraitis pakviesti dalyvauti „Smart City Expo“ pasauliniame kongrese, kuriame susitiks su kongreso organizatoriais ir būsimais partneriais, kurie dalyvaus šiame kongrese.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This field is required.

This field is required.